Vzhledem k dlouhodobé nemoci v rodině (chemoterapie) mohou mít zásilky několik dní zpoždění. Pokud potřebujete balíček doručit přednostně, prosím o poznámku k objednávce. DĚKUJI, ŽE NADÁLE PODPORUJETE MŮJ E-SHOP.

Ochranný náramek Komboskini - modrý

Kód: 378K9
99 Kč
Skladem (1 ks)

Řecký ručně vyráběný ochranný náramek Komboskini s křížkem mezi dvěma korálky

V řečtině se nazývá komboskini („uzlovaný provaz“) a jedná se v podstatě o typ růžence, resp. modlitební náramek. Podle tradice je dílem svatého Pachomia, který v roce 320 n. l. založil s pomocí sv. Antonína první klášter v Thébaidě v Egyptě. Začal hledat způsob, jak pomoci mnichům soustředit jejich modlitby a počítat jejich přání. Tehdy navštívil svatého Pachomia ve spánku archanděl Gabriel a ukázal mu, jak vyrobit nástroj, který by sloužil potřebám modlitby. Tímto nástrojem byl provaz ze speciálních uzlů.

Jiná pověst říká, že mniši ve snaze soustředit se a správně odměřit modlitby, používali kamínky, které přendávali z pravé strany na levou. Přiblížil se však ďábel, vzal kamínky odměřené k pokání a položil je na pravou stranu, k neměřeným. A tak se mniši donekonečna namáhali, byli unavení a smutní, protože nevěděli, co dělat. Jeden z nich pak vzal provaz, uvázal několik uzlů, a těmi začal měřit své pokání. Ale démon jim uzly rozvazoval. Mnich prosil Boha, aby ho osvítil, co má dělat. Další noc uviděl ve spánku Anděla Páně, který mu poradil, jak uplést uzly, které zlý démon nikdy nezkazí. Ukázal mu jak plést křížem, skládat každý uzel z devíti křížků (protože existuje devět andělských řádů). Když se mnich probudil, našel ve svých rukou dva provazy z uzlů hotové, s nimiž anděl předváděl modlitbu, a nedokončený, ve kterém mnich pokračoval a učil i ostatní. Existují růžence s třiceti třemi uzly (33 let Ježíše Krista), ale i padesáti, sto, třemi sty a tisíci uzly.

Mnozí dnes používají komboskini pro štěstí a ochranu. Je to posvátný amulet, který nám pomůže sjednotit naši mysl se slovy modliteb a přání. Je zbraní proti démonům. Každý člověk by měl vědět, proč ho nosí. Neměl by si ho navlékat na ruku jako pouhý módní doplněk.

(Někteří lidé zastávají názor, že komboskini se má nosit na levé ruce, protože po pravé straně se nachází náš strážný anděl)

Jak nasadit náramek:

Pokud neznáte náramky Komboskini, mohou vypadat malé a zdát se, že se nevejdou na ruku, nicméně se dají docela dobře natáhnout.
Při nasazování na ruku jej pomalu rolujte dolů, při tom se každý uzel roztáhne a pomalu sklouzne po zápěstí. Bude trochu volný, nicméně pokud začnete náramek třít dlaní druhé ruky, zmenší se a získá tvar vašeho zápěstí.

Materiál: Voskovaná bavlna

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Šňůrkové náramky
Barva: Modrá
Pro koho: Dámské, Pánské, Unisex