Mála z tulsi korálků

Kód: 6893
Akce
329 Kč –24 %
Mála z tulsi korálků
329 Kč –24 % 250 Kč
Skladem

Mála z tulsi korálků se skládá ze 108 kuliček.

Korálky jsou z posvátného dřeva bazalky Tulsi. 

Tulsi, také Thulasi, Tulasi je vytrvalá rostlina, v Indii používaná jako podpůrná rostlina a jako koření. V Asii se používá k výrobě aromatického oleje, jako podpůrná rostlina ve formě čajů, jako koření k ochucení různých pokrmů, ale i při náboženských obřadech. Ve formě čaje je považována za „elixír života". Její vůně je vhodná pro meditace, přemýšlení a modlitby. Z kořenů Tulsi se vyrábí korálky určené k zahájení modlitby.

Legenda říká, že Tulsi byla zbožná žena, která se chtěla provdat za Višnu. Lakshmi, manželka Višny, ji proklela a Tulsi se stala pozemskou rostlinou. Mohla však Višnu milovat, pokud se zjevil ve formě shaligramu (fosilní skořápka) v chrámu.

Mála je tradiční pomůcka k počítání a odříkávání posvátných manter při meditacích. Tyto mantry mohou být říkány pro různé účely, ale se společným cílem dosáhnout osvícení. Materiál se může lišit podle účelu použití mály. Většinou mohou být používány obecně pro veškerou praxi.

Mala (sanskrt) v překladu znamená náhrdelník nebo věnec. Časem byl přijat buddhismem jako thengwa.

Podobá se křesťanským růžencům, ale je používána zejména v buddhismu a hinduismu. Nosí se v ruce, omotaná kolem zápěstí nebo jako náhrdelník na krku.

Mála je soustava korálků, zpravidla 108, anebo menší počet vždy dělitelný 9 (většinou 19, 21, 27, 54). 

Číslo 108 je buddhistickým nejposvátnějším číslem. Toto číslo má i jeden velmi praktický význam pro každého recitujícího, protože pokud je potřeba recitovat mantru stokrát, tak stačí pouze jednou projet thengwu, zbylých osm manter navíc obětuje recitující ve prospěch všech cítících bytostí. 
Začátkem i koncem thengwy je kulička učitele, která symbolizuje moudrost i prázdnotu. Po odrecitování 108 manter celé thengwy se tato otočí a nový cyklus začíná v obráceném směru.

Kuličky, ze kterých se skládají maly, mohou být z různých polodrahokamů, perel, bodhi semen, různých druhů dřeva nebo jačích kostí. Velmi vzácná jsou semena lotosu.

Jak používat málu:

Vložte si do pravé dlaně přes prsty málu, tak aby střapec směřoval směrem k vám. Ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože symbolizuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru. Mantra může být slovo nebo věta. Je důležité, aby vaše myšlenky byly během odříkávání manter čisté. Až dojdete k poslednímu korálku mály (kulička učitele), jste hotovi. Pokud chcete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný