KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ DÁVÁME STŘÍBRNÉ NÁUŠNIČKY ZDARMA.

Mála z lávy

0878
Efekt lupa
  • 1 z 3

Mála z lávy se skládá ze 108 kuliček o velikosti 6 mm.

Mála je tradiční pomůcka k počítání a odříkávání posvátných manter při meditacích. Tyto mantry mohou být říkány pro různé účely, ale se společným cílem dosáhnout osvícení. Materiál se může lišit podle účelu použití mály. Většinou mohou být používány obecně pro veškerou praxi.

Mala (sanskrt) v překladu znamená náhrdelník nebo věnec. Časem byl přijat buddhismem jako thengwa.

Podobá se křesťanským růžencům, ale je používána zejména v buddhismu a hinduismu. Nosí se v ruce, omotaná kolem zápěstí nebo jako náhrdelník na krku.

Mála je soustava korálků, zpravidla 108, anebo menší počet vždy dělitelný 9 (většinou 19, 21, 27, 54). 

Číslo 108 je buddhistickým nejposvátnějším číslem. Toto číslo má i jeden velmi praktický význam pro každého recitujícího, protože pokud je potřeba recitovat mantru stokrát, tak stačí pouze jednou projet thengwu, zbylých osm manter navíc obětuje recitující ve prospěch všech cítících bytostí. 
Začátkem i koncem thengwy je kulička učitele, která symbolizuje moudrost i prázdnotu. Po odrecitování 108 manter celé thengwy se tato otočí a nový cyklus začíná v obráceném směru.

Kuličky, ze kterých se skládají maly, mohou být z různých polodrahokamů, perel, bodhi semen, různých druhů dřeva nebo jačích kostí. Velmi vzácná jsou semena lotosu.

Jak používat málu:

Vložte si do pravé dlaně přes prsty málu, tak aby střapec směřoval směrem k vám. Ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože symbolizuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru. Mantra může být slovo nebo věta. Je důležité, aby vaše myšlenky byly během odříkávání manter čisté. Až dojdete k poslednímu korálku mály (kulička učitele), jste hotovi. Pokud chcete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. 

Délka: 37 cm


  • Skladem
    Můžeme doručit do: 27.10.2020
399 Kč
Kategorie: Meditační mály
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: