KOMPLETNÍ VÝPRODEJ A UKONČENÍ E-SHOPU! SLEVA NA VŠE 20% PŘI POUŽITÍ KÓDU Darek20. Sleva je platná do 30.4.2024.

Meditační mály

Meditační Mály jsou modlitební růžence složené ze 108 korálků. Používají se zejména v buddhistické a hinduistické kultuře, a to k odpočítávání mantry při meditaci. Mála tedy svým způsobem slouží jako pomyslné počítadlo pro mantry či další rozličné praxe, aby jednotlivá opakování nemusela být počítána jinak.

Praxe se opakuje alespoň po jedno protočení celé Meditační Mály. Je doporučováno se otočit u 108. korálku Mály a pokud chcete odpočítávat znovu, pokračovat v protisměru. Součtem číslic 108 navíc získáte číslo 9, které je v buddhistickém světě posvátné. Počet korálků však může být i menší, je tomu tak zejména u Mály nošené jako náramek, který má s 21 nebo 27 korálků. Již po staletí, je však těmto náhrdelníků a náramkům připisováno mnohem více schopností. Samotná meditace přitom ve spojení s minerály uklidňuje tělo i mysl.

Meditační mála je v rozličných částech světa považována také za symbol ochrany. Je proto zvykem, že se Mála náhrdelníky a náramky nosí na krku, nebo obtočené kolem pravého zápěstí. Meditační málu je možné zařadit mezi těch pár doplňku či šperků, které mají hlubokou tradici, jakou mají právě meditační Mály, které i několik století po svém vzniku stále zaujmou svým vzhledem, ale zejména svým významem. Je možné se setkat také s označením Japa Mala či jen Mála nebo Mála korálky jedná se však o pojmenování stejného předmětu. Výraz „Mala“ pochází ze sanskrtu a v překladu znamená náhrdelník nebo věnec.

DSCF8190

JAK POUŽÍVAT MEDITAČNÍ MÁLU?

Při počítání posouváme korálky mezi palcem a prostředníkem + prsteníkem od 1. ke 108. korálku, přičemž 109. tzv. "guru" korálek není dobré překračovat. Doporučuje se u 108. korálku málu otočit a pokud chcete odpočítávat znovu, pokračovat v protisměru. Pro praktikování je vhodné použít speciální sáček s otvorem pro ukazovák, který tak nepřijde s Málou do kontaktu.

Japa mála ze santalového dřeva

JAK SI VYBRAT VHODNOU MÁLU?

Jak již bylo uvedeno Meditační Mály jsou krátké a dlouhé, tedy náhrdelníky s 108 korálky (respektive 109) a krátké náramky s 21 či 27 korálky. Avšak i náhrdelníky bývají zpravidla nošeny jako náramky obtočené kolem pravého zápěstí a plní tudíž funkci náramku. Materiály, z nichž jsou korálky vyráběny jsou rozličné. K nejčastějším a nejtradičnějším patří zejména dřevo a minerální kameny.

V případě volby Meditační Mály ze dřeva, zejména pak ze santálového dřeva se obklopíte současně jeho příjemnou aromatickou vůní.

Pokud se však rozhodnete pro meditační málu z drahého kamene můžete volit mezi tím, který je vhodný pro příslušné znamení dle zvěrokruhu nebo podle kýžených účinků, které jsou již po staletí minerálům připisovány.

Jako méně tradiční a tím i originální doplněk je meditační mála z lávového kamene. Tomuto kameni je připisována síla země a ohně setkat se lze i s pojmenováním Krev Matky Země. Kupříkladu v indii se nahřívaly a přikládaly na bolestivá místa. Léčebné síly lávových kamenů využívali také v Číně, Thajsku. Indiáni věřili, že lávové kameny mají duši a že mohou vrátit zpět to, co bylo ztraceno, a byly jimi používány k regulaci tělesné teploty, ale rovněž tak jako nástroje pomáhající dosáhnout rovnováhy a harmonie.

Na výběr je samozřejmě i z jiných Meditačních Mál kupříkladu z kokosových skořápek nebo růženínu.

Japa mála z vaijayanti semen

Meditační mála je vhodná jako milý dárek, který udělá radost lidem, kteří věří v jeho sílu, stejně tak pro ty, kteří jej použijí jako vkusný módní doplněk, a to jak dřevěný tak i z minerálního kamene dle znamení zvěrokruhu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A KUPUJÍCÍ: Mějte vždy na paměti, že použití drahých kamenů či minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte buď svého praktického lékaře, popř. příslušného ambulantního specialistu! Vezměte, prosíme, na vědomí, že neexistují žádné minerály a drahé kameny, které by měly fyzický účinek proti rakovině, leukémii a dalším zhoubným nemocem, stejně tak nemocem, které by mohly mít negativní dopad na zdraví. Důrazně upozorňujeme, že všechny zde uvedené údaje a též všechny údaje na všech stránkách webu www.buddhanaramek.cz, které obsahují informace o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jež jsou v lidových mýtech a tradicích nazývány jako „léčivé“ kameny, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Zdroji pro tyto informace jsou tisícileté mýty a tradice ohledně použití minerálů a drahokamů v lidovém léčitelství, publikované prostřednictvím masových médií ve formě tištěné i elektronické, dále pak běžně dostupná literatura – knihy, kde jsou publikovány údajné účinky na lidský organismus a psychiku. Tyto informace, jež jsou ve společnosti obecně rozšířeny, nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu prostřednictvím vědecky ověřených lékařských postupů a léčivých přípravků s ověřenými účinky. Až na výjimky nejsou tzv. „léčivé“ schopnosti minerálů a drahých kamenů, stejně tak, jako produktů z nich a s nimi vyrobených, jakkoliv vědecky ověřeny a jsou dány jen a pouze lidovou tradicí a mýty.