Leden a močový měchýř - 1. díl

Základem tradiční čínské medicíny je rovnováha mezi energiemi jin a jang, které v těle proudí drahami zvanými meridiány. Pokud je energetická rovnováha narušena, dochází snáze k onemocnění. Nerovnováha mezi těmito energiemi bývá prvotní příčinou nemoci.

 

Z pohledu tradiční čínské medicíny je v lednu nejcitlivějším orgánem močový měchýř. Močový měchýř je jangovým orgánem, který patří k elementu vodu. Jeho opačným jinovým orgánem jsou ledviny, které společně s močovým měchýřem a močovou trubicí tvoří močový systém. Tento systém je důležitý pro vylučování toxinů z těla.

aiguille-1280088_1920

 

Močový měchýř reaguje na fyzické dráždění (např. prochladnutí), ale také na naše emoční rozpoložení.

 

A jaké emoce mají přímý vliv na jeho správné fungování?

 

Jsou to především:

- strach a obavy

- pocit hledání opory a jistoty

- strach z nejistoty

- problém komunikace s opačným pohlavím

 

Na emoční úrovni se nerovnováha může projevit podrážděním, vztekem a strachem (často v rovině partnerských vztahů), silnou citlivostí, pláčem, nedůvěrou, depresí a bráněním volného toku v procesu myšlení.

 

Na funkci močového měchýře mají nejvíce negativní dopad následující vlivy:

- prochladnutí a s ním spojený pocit chladu od nohou

- nadměrná konzumace živočišných bílkovin

- nadměrná konzumace bílého rafinovaného cukru

- používání velmi ostrého koření a přemíra soli

- konzumace velkého množství kávy nebo alkoholu

- neustálý strach

 

Akupunkturní dráha močového měchýře prochází přes zadní část hlavy, krk, celá záda, po hýždích, stehnech a lýtkách až k prstům u nohou.

 

Při disharmonii energie se mohou objevit fyzické potíže jako slabá funkce a kontrola močového měchýře, napětí svalů podél páteře a na zadní straně nohou a kyčlí, ústřel, slabý krevní oběh, zóny chladu u páteře, bolest hlavy a pocení.

 

Jelikož močový měchýř slouží k vylučování odpadních látek z těla ven, jeho stav tedy poukazuje na to, jak umíme nechat odejít ze života staré bolesti a křivdy. Schopnost přijetí a přizpůsobení se je klíčové pro činnost vylučovací soustavy.

 

Jak posílit správnou funkci močového měchýře?

 

1) Dodržujte pitný režim – čistá voda a bylinné čaje (např. urologickým)

2) Omezte příjem cukru v potravě a v nápojích

3) Buďte v teple a teple se oblékejte

4) Konzumujte potraviny pro posílení prvku vody – sytější strava bohatá na tuky a vitamíny, vhodné jsou polévky, abychom prohřívali organismus, obzvláště zeleninové s velkým podílem kořenové zeleniny. Vhodné je také zařadit do jídelníčku luštěniny, ječmen, pohanku a datle.

5) Aromaterapie – éterické oleje, které působí antibakteriálně a hojí infekce urogenitálního systému

 

Valounky z minerálů

 

Močový měchýř můžeme podpořit také s pomocí minerálů:

 

Při urologických potížích se doporučuje:

 

Achát pomáhá k léčbě chronických a akutních zánětů močového měchýře. Vhodný je valounek, který se přikládá na oblast stydké kosti. Achát je kamenem stability, a proto pomáhá překonávat všechny krize a těžkosti.

 

Akvamarín pomáhá převzít kontrolu nad funkcí močového měchýře a také nad těžce překonatelnými životními oblastmi. Kámen je vhodné nosit dlouhodobě jako náhrdelník, přívěsek nebo náramek.

 

Granát pyrop pomáhá při oslabení činnosti močového měchýře a také překonávat obtížné životní situace. Je vhodné ho přikládat nad stydkou kost nad oblastí močového měchýře.

 

Heliotrop pomáhá při akutních zánětech močového měchýře. Tyto záněty obvykle vyžadují klid na lůžku, a proto by kámen měl být položen vedle. Rovněž pomáhá překonávat snadněji těžká životní období.

 

Nefrit a modrý chalcedon pomáhá při zadržování moče. Podporuje průchod všeho zadrženého a na duševní úrovní pomáhá zůstat pohyblivým a aktivním. Oba kameny by se měly dlouhodobě nosit jako náhrdelník, přívěsek nebo náramek.

 

Únor patří dle čínské medicíny ledvinám a na ně se zaměříme v příštím článku.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A KUPUJÍCÍ: Mějte vždy na paměti, že použití drahých kamenů či minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte buď svého praktického lékaře, popř. příslušného ambulantního specialistu! Vezměte, prosíme, na vědomí, že neexistují žádné minerály a drahé kameny, které by měly fyzický účinek proti rakovině, leukémii a dalším zhoubným nemocem, stejně tak nemocem, které by mohly mít negativní dopad na zdraví. Důrazně upozorňujeme, že všechny zde uvedené údaje a též všechny údaje na všech stránkách webu www.buddhanaramek.cz, které obsahují informace o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jež jsou v lidových mýtech a tradicích nazývány jako „léčivé“ kameny, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Zdroji pro tyto informace jsou tisícileté mýty a tradice ohledně použití minerálů a drahokamů v lidovém léčitelství, publikované prostřednictvím masových médií ve formě tištěné i elektronické, dále pak běžně dostupná literatura – knihy, kde jsou publikovány údajné účinky na lidský organismus a psychiku. Tyto informace, jež jsou ve společnosti obecně rozšířeny, nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu prostřednictvím vědecky ověřených lékařských postupů a léčivých přípravků s ověřenými účinky. Až na výjimky nejsou tzv. „léčivé“ schopnosti minerálů a drahých kamenů, stejně tak, jako produktů z nich a s nimi vyrobených, jakkoliv vědecky ověřeny a jsou dány jen a pouze lidovou tradicí a mýty.Valounky z minerálů

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení