Vzhledem k dlouhodobé nemoci v rodině (chemoterapie) mohou mít zásilky několik dní zpoždění. Pokud potřebujete balíček doručit přednostně, prosím o poznámku k objednávce. DĚKUJI, ŽE NADÁLE PODPORUJETE MŮJ E-SHOP.

Labradorit

Labradorit je překrásný minerál ze skupiny živců, který je charakteristický mnohobarevným měňavým leskem. Této hře zrcadlení barev a kovového lesku, lámání paprsku světla uvnitř kamene, se říká labradorescence.

Své jméno získal labradorit díky nalezišti v oblasti Labrador v Kanadě, kde byl roku 1770 poprvé objeven. Nejkrásnější labradority pocházejí z Madagaskaru, dají se však nalézt i v Norsku, Grónsku, Mexiku a USA. V přírodě se nachází ve formě vrstvených kousků skály, do své kouzelné podoby se vyloupne až po vyleštění a vybroušení.

Barva samotného labradoritu je nejčastěji šedá až modrá, ovšem jeho třpyt, zmíněná labradorizace, může mít všechny barvy duhy od zlaté, po růžovou, zelenou a fialovou. Zajímavé je, že nám labradorit vyjeví svou krásu, pouze když se na něj díváme ze správného úhlu. Jednou spatříme obyčejný kámen, podruhé dechberoucí hru barev a světel.

labradorite-4451432_1920

Toto překvapení, když si najednou všimneme, co je před námi za nádheru, předjímá i účinky kamene na naši psychiku. Vnáší jas, světlo a duhu do našich dnů i vzpomínek. Projasňuje mysl a přináší náhlý vhled do životních situací. Tím, že nám pomáhá pochopit a vzpomenout si i na staré zážitky, nás zbavuje traumat, nočních můr, strachů a nejrůznějších bloků. Labradorit je mocný v boji s hluboko zakořeněnými fobiemi, zároveň harmonizuje naši auru, a tím nás chrání před novými negativními vlivy.

Zde ovšem pozor, labradorit je tak dobrý lapač energií, že pohlcuje i energie jiných minerálů, není tedy vhodné ho kombinovat s dalšími kameny, protože přestane komunikovat s námi a vyměňuje si energii pouze s blízkými nerosty.

Labradorit je vysoce mystický a spirituální kámen, rozvíjí intuici, víru v sebe a esoterické vědění. Zklidňuje, přináší sílu a vytrvalost.

Labradorit nás dokáže zbavit napětí a tlaku i na fyzické úrovni, snižuje tlak a bolesti při menstruaci. Labradorit v sobě ukrývá teplo, které nám předává v chladných dnech zimy a podzimu. Léčí revma, nachlazení a upravuje hormonální nerovnováhu. Blahodárný účinek má však na celé tělo, při problémech jej přikládáme na čakry, zde záleží i jakou barvu labradoritu zrovna máme, nebo přímo na postižená místa.

Labradorit čistíme proudem vlažné vody a nabíjíme jej na slunečním světle v misce s vodou, nikdy ho však nevystavujeme přímému slunci.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A KUPUJÍCÍ: Mějte vždy na paměti, že použití drahých kamenů či minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte buď svého praktického lékaře, popř. příslušného ambulantního specialistu! Vezměte, prosíme, na vědomí, že neexistují žádné minerály a drahé kameny, které by měly fyzický účinek proti rakovině, leukémii a dalším zhoubným nemocem, stejně tak nemocem, které by mohly mít negativní dopad na zdraví. Důrazně upozorňujeme, že všechny zde uvedené údaje a též všechny údaje na všech stránkách webu www.buddhanaramek.cz, které obsahují informace o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jež jsou v lidových mýtech a tradicích nazývány jako „léčivé“ kameny, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Zdroji pro tyto informace jsou tisícileté mýty a tradice ohledně použití minerálů a drahokamů v lidovém léčitelství, publikované prostřednictvím masových médií ve formě tištěné i elektronické, dále pak běžně dostupná literatura – knihy, kde jsou publikovány údajné účinky na lidský organismus a psychiku. Tyto informace, jež jsou ve společnosti obecně rozšířeny, nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu prostřednictvím vědecky ověřených lékařských postupů a léčivých přípravků s ověřenými účinky. Až na výjimky nejsou tzv. „léčivé“ schopnosti minerálů a drahých kamenů, stejně tak, jako produktů z nich a s nimi vyrobených, jakkoliv vědecky ověřeny a jsou dány jen a pouze lidovou tradicí a mýty.