Labradorit

Labradorit je překrásný minerál ze skupiny živců, který je charakteristický mnohobarevným měňavým leskem. Této hře zrcadlení barev a kovového lesku, lámání paprsku světla uvnitř kamene, se říká labradorescence.

Své jméno získal labradorit díky nalezišti v oblasti Labrador v Kanadě, kde byl roku 1770 poprvé objeven. Nejkrásnější labradority pocházejí z Madagaskaru, dají se však nalézt i v Norsku, Grónsku, Mexiku a USA. V přírodě se nachází ve formě vrstvených kousků skály, do své kouzelné podoby se vyloupne až po vyleštění a vybroušení.

Barva samotného labradoritu je nejčastěji šedá až modrá, ovšem jeho třpyt, zmíněná labradorizace, může mít všechny barvy duhy od zlaté, po růžovou, zelenou a fialovou. Zajímavé je, že nám labradorit vyjeví svou krásu, pouze když se na něj díváme ze správného úhlu. Jednou spatříme obyčejný kámen, podruhé dechberoucí hru barev a světel.

labradorite-4451432_1920

Toto překvapení, když si najednou všimneme, co je před námi za nádheru, předjímá i účinky kamene na naši psychiku. Vnáší jas, světlo a duhu do našich dnů i vzpomínek. Projasňuje mysl a přináší náhlý vhled do životních situací. Tím, že nám pomáhá pochopit a vzpomenout si i na staré zážitky, nás zbavuje traumat, nočních můr, strachů a nejrůznějších bloků. Labradorit je mocný v boji s hluboko zakořeněnými fobiemi, zároveň harmonizuje naši auru, a tím nás chrání před novými negativními vlivy.

Zde ovšem pozor, labradorit je tak dobrý lapač energií, že pohlcuje i energie jiných minerálů, není tedy vhodné ho kombinovat s dalšími kameny, protože přestane komunikovat s námi a vyměňuje si energii pouze s blízkými nerosty.

Labradorit je vysoce mystický a spirituální kámen, rozvíjí intuici, víru v sebe a esoterické vědění. Zklidňuje, přináší sílu a vytrvalost.

Labradorit nás dokáže zbavit napětí a tlaku i na fyzické úrovni, snižuje tlak a bolesti při menstruaci. Labradorit v sobě ukrývá teplo, které nám předává v chladných dnech zimy a podzimu. Léčí revma, nachlazení a upravuje hormonální nerovnováhu. Blahodárný účinek má však na celé tělo, při problémech jej přikládáme na čakry, zde záleží i jakou barvu labradoritu zrovna máme, nebo přímo na postižená místa.

Labradorit čistíme proudem vlažné vody a nabíjíme jej na slunečním světle v misce s vodou, nikdy ho však nevystavujeme přímému slunci.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.