Letní sleva 10% na veškeré zboží při zadání kupónu "Leto10". Kupón je platný od 31.5.2021 do 30.6.2021.

Labradorit

Labradorit je překrásný minerál ze skupiny živců, který je charakteristický mnohobarevným měňavým leskem. Této hře zrcadlení barev a kovového lesku, lámání paprsku světla uvnitř kamene, se říká labradorescence.

Své jméno získal labradorit díky nalezišti v oblasti Labrador v Kanadě, kde byl roku 1770 poprvé objeven. Nejkrásnější labradority pocházejí z Madagaskaru, dají se však nalézt i v Norsku, Grónsku, Mexiku a USA. V přírodě se nachází ve formě vrstvených kousků skály, do své kouzelné podoby se vyloupne až po vyleštění a vybroušení.

Barva samotného labradoritu je nejčastěji šedá až modrá, ovšem jeho třpyt, zmíněná labradorizace, může mít všechny barvy duhy od zlaté, po růžovou, zelenou a fialovou. Zajímavé je, že nám labradorit vyjeví svou krásu, pouze když se na něj díváme ze správného úhlu. Jednou spatříme obyčejný kámen, podruhé dechberoucí hru barev a světel.

labradorite-4451432_1920

Toto překvapení, když si najednou všimneme, co je před námi za nádheru, předjímá i účinky kamene na naši psychiku. Vnáší jas, světlo a duhu do našich dnů i vzpomínek. Projasňuje mysl a přináší náhlý vhled do životních situací. Tím, že nám pomáhá pochopit a vzpomenout si i na staré zážitky, nás zbavuje traumat, nočních můr, strachů a nejrůznějších bloků. Labradorit je mocný v boji s hluboko zakořeněnými fobiemi, zároveň harmonizuje naši auru, a tím nás chrání před novými negativními vlivy.

Zde ovšem pozor, labradorit je tak dobrý lapač energií, že pohlcuje i energie jiných minerálů, není tedy vhodné ho kombinovat s dalšími kameny, protože přestane komunikovat s námi a vyměňuje si energii pouze s blízkými nerosty.

Labradorit je vysoce mystický a spirituální kámen, rozvíjí intuici, víru v sebe a esoterické vědění. Zklidňuje, přináší sílu a vytrvalost.

Labradorit nás dokáže zbavit napětí a tlaku i na fyzické úrovni, snižuje tlak a bolesti při menstruaci. Labradorit v sobě ukrývá teplo, které nám předává v chladných dnech zimy a podzimu. Léčí revma, nachlazení a upravuje hormonální nerovnováhu. Blahodárný účinek má však na celé tělo, při problémech jej přikládáme na čakry, zde záleží i jakou barvu labradoritu zrovna máme, nebo přímo na postižená místa.

Labradorit čistíme proudem vlažné vody a nabíjíme jej na slunečním světle v misce s vodou, nikdy ho však nevystavujeme přímému slunci.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.