Orgonit – jak na výběr toho správného?

Tento článek je určen především začátečníkům, ale užitečné informace a rady v něm mohou nalézt i pokročilejší uživatelé orgonitů. Dozvíte se, proč je důležité orgonit pečlivě vybírat a na co konkrétně si dát při výběru pozor.

Tip: Pokud zatím tápete v tom, co to orgonit vlastně je, podívejte se nejprve na náš předchozí článek o orgonitech. Tam jsme si uvedli vysvětlení, co to orgonit je, jak vůbec funguje a působí i jeho nejlepší způsoby využití. Pokud jste se s těmito informacemi již seznámili nebo je už dávno znáte, nic nebráni pokračovat ve čtení tohoto článku.

PROČ JE VÝBĚT ORGONITU TAK DŮLEŽITÝ?

Orgonit vynalezl v 50. letech psycholog Wilhelm Reich. Nejedná se o kámen, nýbrž pryskyřicí (nebo např. včelím voskem) zalitý křišťál doplněný o anorganické kovové třísky a další materiály. Každý trochu šikovnější kutil tyto materiály dokáže najít doma, avšak jejich skutečně účinné a efektivní propojení je trochu komplikovanější. Jelikož ani všichni podobnou možnost domácí výroby nemáme, je logickým krokem koupě na internetu.

Zde se střetáváme s nepřeberným výběrem. Najdeme různé tvary, velikosti i použité materiály. Mnohdy některé z nich ani nesplňují základní charakteristiky, které musí orgonit splňovat, aby mohl fungovat. Pečlivý výběr je proto na místě!

JAKÝ ORGONIT SI VYBRAT?

U některých aspektů se můžete spolehnout na subjektivní hodnocení – orgonit vás konec konců musí přitahovat, ale s ostatními parametry vám pomůžeme nyní.

Barva a složení 
Odlišně může působit použití pryskyřice, včelího vosku nebo palmového vosku. Dejte na to, který materiál vás osobně přitahuje nejvíce. Na místě je vybírat podle intuice, podvědomí a citu.

Barevná škála orgonitů může být velmi široká. De facto neexistuje vysloveně nevhodná barva, podmínkou je jen, aby na vás pozitivně působila. Někteří výrobci používají i různé barevné kombinace, ve kterých se krásně třpytí železný prach. Ani to nemusí být na škodu.

Tvar a velikost 
Tvar a velikost volte tak, aby vyhovovali požadovanému účelu.

Pokud orgonit plánujete nosit stále u sebe, bude příhodnější přívěšek ve tvaru kapky, slzy, srdce, kruhu apod., každopádně vždy bez ostrých hran. Rovněž bude příjemnější menší velikost.

Orgonitové přívěsky

Větší velikost by měla poskytovat silnější energetickou výměnu a také pokrývat širší oblast. To u orgonitů, které máte přímo u sebe, není potřeba. V případě, kdy plánujete orgonit umístit někde venku nebo v bytě, hodí se nejlépe orgonitová pyramida.

Orgonitová pyramida

 

Charakter vyzařování

Aby orgonit fungoval co nejlépe, je nezbytné propojit adekvátní materiály, čistotu výrobního procesu, dobrý záměr i náladu a osobní energii při jeho výrobě.

Na charakter vyzařované energie má vliv především použitý materiál, jeho rozmístění a velikost orgonitu. Vnímání a přijímání energie může ovlivnit zejména jeho barva.

Lze docílit 100% odstínění?

Můžete se dočíst, že některé orgonity dokáží odrazit 100 % elektrosmogu. Působení prostředí nelze dokonale zrušit, odstřihnout, přefiltrovat ani eliminovat. Stejně tak neexistuje orgonit, který by měl působit pouze na elektrosmog.

Teď, když už víte nejen, co to orgonit je, ale i jak jej vybírat, můžete se pustit do výběru toho nejlepšího právě pro vás. Přejeme vám, aby vaše volba byla správná.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.