Vzhledem k dlouhodobé nemoci v rodině (chemoterapie) mohou mít zásilky několik dní zpoždění. Pokud potřebujete balíček doručit přednostně, prosím o poznámku k objednávce. DĚKUJI, ŽE NADÁLE PODPORUJETE MŮJ E-SHOP.

Hematit – vlastnosti, technický pohled a účinky

Na první pohled velmi zajímavý, lesklý a tmavý až černý kámen, který v sobě obsahuje velký podíl železa. Používá se k léčení, uzemnění, ochraně i zlepšení paměti. Víte, o čem je řeč? No přece nic jiného než hematit!

Někomu nápadně připomíná lidský mozek a je poměrně těžký. Název tohoto kamene byl odvozen od řeckého haimatius, což znamená krvavě rudý.

Vlastnosti hematitu

Jedná se o projektivní kámen patřící k planetě Saturn a elementu ohně. Z těchto důvodu se nejlépe hodí k lidem ve znamením zvěrokruhu štíra a berana. Ovlivňuje především první, tzv. kořenovou, čakru.

Je zvláště účinný při uzemnění a jako ochranný kámen, který uvádí do rovnováhy tělo, mysli i ducha. Při cestách mimo tělo chrání duši a navádí ji zpátky do hmotného těla.

Hematit v sobě nese silný element jang, zajišťuje balanc meridiánů a vyrovnává nevyváženost prvku jing. Pomáhá odstraňovat vše nepříznivé včetně negativních energií, kterým brání vstupovat do aury. Díky tomu nastoluje v těle mír, klid a harmonii.

Píše se o něm jako o kamenu, který nastoluje harmonii také v situacích spojenými s právem a zákony. Plachým ženám zvyšuje sebevědomí a dodává vůli k životu. Rozvíjí spolehlivost a zvyšuje důvěryhodnost.

Je skvělý asistent při překonávání různých nežádoucích návyků a nutkání. Obrací totiž pozornost k nenaplněným touhám představujícím hnací motor lidského života. Napomáhá při hledání vlastních chybných rozhodnutí a přijímání těchto chyb jako poučení do budoucna.

 

Léčivé účinky hematitu

Hematit údajně léčí oběhové problémy, jako je např. Reynaudova choroba, nemoci krve (např. anemie) aj. Významně podporuje činnost ledvin a při čištění krve pomáhá také regenerovat jejich tkáň.

Mimo jiné podněcuje ukládání železa i tvorbu krvinek. Díky tomu léčí křeče v nohou, zahání úzkost i nespavost. Příznivě působí při zlomeninách, pomáhá rovnat záda a lze jej používat i jako elixír proti horečkám.

Využívejte léčivé účinky hematitu, ať už jste kdekoliv. Pořiďte si krásné a účinné náramky z hematitu, díky kterých jej můžete mít vždy při sobě.

 

Náramek z hematitu

 

Technický pohled na hematit

Z technického hlediska je hematit nejvýznamnější rudou železa, kterého obsahuje až 70 %. Je neprůhledný, silného kovového odlesku a bez štěpnosti.

Jeho výskyt je hojný. Nalézá se v mnoha různých podobách od ocelově šedých silně lesklých krystalů (tzv. spekularitů) až po tence šupinkaté hematity nazývané slídové. Mohou také existovat růžicově srostlé krystaly tzv. železné růže.

Jeho tvrdost je na Mohsově stupnici udáván v rozmezí 5-6. Pro představu kapesní nožík má tvrdost okolo 5, a pokud řeže do skla, tak i 5,5. Není tedy nějak zvláště tvrdý, ale ani není příliš měkký a nemusíte mít strach, že by se příliš snadno poškodil.

Jeho největší naleziště jsou v Severní Americe, Brazílii, Velké Británii, Německu, Itálii, Rusku, Švédsku a Švýcarsku.

 

Surový hematit

 

Umístění a čištění hematitu

Pro léčení anebo tišení bolesti jej lze přidržovat na daném místě, popř. jej prostě položit. Pro léčbu bolestí hlavy a krční páteře se přikládá na horní konec páteře.

Hematit by se neměl používat příliš dlouhou dobu, zvláště ne při zánětu. Rovněž se vyhněte jeho používání, pokud používáte kardiostimulátor.

Čistit se může pokládáním do krystalků soli alespoň jednou za měsíc. Poté ho omyjte vlažnou proudící vodou a opětovně nabijte ametystem nebo slunečními paprsky.

Pokud nejste nadšenci do náramků, zkuste si projít celou naši nabídku produktů z hematitu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A KUPUJÍCÍ: Mějte vždy na paměti, že použití drahých kamenů či minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte buď svého praktického lékaře, popř. příslušného ambulantního specialistu! Vezměte, prosíme, na vědomí, že neexistují žádné minerály a drahé kameny, které by měly fyzický účinek proti rakovině, leukémii a dalším zhoubným nemocem, stejně tak nemocem, které by mohly mít negativní dopad na zdraví. Důrazně upozorňujeme, že všechny zde uvedené údaje a též všechny údaje na všech stránkách webu www.buddhanaramek.cz, které obsahují informace o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jež jsou v lidových mýtech a tradicích nazývány jako „léčivé“ kameny, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Zdroji pro tyto informace jsou tisícileté mýty a tradice ohledně použití minerálů a drahokamů v lidovém léčitelství, publikované prostřednictvím masových médií ve formě tištěné i elektronické, dále pak běžně dostupná literatura – knihy, kde jsou publikovány údajné účinky na lidský organismus a psychiku. Tyto informace, jež jsou ve společnosti obecně rozšířeny, nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu prostřednictvím vědecky ověřených lékařských postupů a léčivých přípravků s ověřenými účinky. Až na výjimky nejsou tzv. „léčivé“ schopnosti minerálů a drahých kamenů, stejně tak, jako produktů z nich a s nimi vyrobených, jakkoliv vědecky ověřeny a jsou dány jen a pouze lidovou tradicí a mýty.